ZEMİN DÖŞEME

ZEMİN DÖŞEME

Zemin döşeme ,Her geçen gün uygulama alanının arttığı zemin kaplamalarında Türkiye’nin her yerinde kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca zemin döşeme  ön plana çıkmayı başarmıştır. Toplu konutların yapıldığı tarih kokan şehirde park, dinlenme alanlarında ve spor yapılan alanlarda kullanımı artarak devam etmektedir. Hastanelerin fazlalığı ile talep de o yönde artarak devam etmektedir. Çünkü hijyenin son derece önemli olduğu hastane ortamlarında kullanılmaktadır. Özellikle ameliyathane gibi malzemelerin üzerinde toz oluşmaması gereken kısımlarda da talep oldukça yoğundur.24 saatte kurulumu biten uygulamanın hemen kullanılmaya başlanabilmesi de tercih sebebidir. zemin döşeme ile mekânlarınız hiç olmadığı kadar ferah, renkli ve de zevkinize hitap eder şekilde dizayn edilebilir. Temizliği kolay,  uzun ömürlü malzeme tekrar tekrar yaptırma olasılığını ortadan kaldırdığı için bütçenize de destek olmaktadır. Fiyatları uygulama yapılacak alana göre değişse de uygun fiyatlarda bulmanız da mümkündür.

İnsan trafiğinin yoğun olduğu okul ve hastane gibi mekanlarda zemin döşeme çift katman şeklinde uygulanarak daha dayanıklı hale getirilmektedir. Hijyen özelliği ile dikkat çeken zemin kaplamaları anaokullarında bile rahatlıkla kullanılabilir. Çocuklarınızın hijyen noktasında rahatça oynayabildiği ve düştüğünde ise yumuşak yapısı ile hasar bırakmayan malzemeler ile gönül rahatlığı içinde seyredebilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan döşemelerin başlıca örnekleri linolyum, kompakt ve yanmaz halı özellikli tarzlarıdır

Yanmaz özellikte olan zemin döşeme yangın riski oluşturmadığı için iş yerlerinin yağ ile ilgili alanlarında kolaylıkla kullanılabilir. Tutuşma ihtimali çok zor olan bu pvc döşemeleri neredeyse en çok rağbet gösterilen ürün olma özelliği de kazanmıştır. Bu konuda titiz davranan iş yeri sahiplerinin kesinlikle tercihlerini bu yönde değiştirmelidirler. Kaymaz özellikli yapısı sayesinde merdivenleri kolaylıkla çıkabilir ve düşme riskinizi de ortadan kaldırmış olursunuz.

Homojen yer kaplaması yapıldığında daha pürüzsüz ve doğal görünüm oluşmaktadır. Trafiğin yoğun olarak kullanıldığı mekanlarda da başarıyla uygulanabilmektedir. Ayrıca yapı maddesindeki sağlamlık ve dayanıklılıkla bu mekanlarda kullanılması hiçbir sorun oluşturmamaktadır.  Eğer trafiğin yoğun olduğu yerlerde yer kaplamalarında herhangi bir kirlilik oluşursa, hemen cila uygulaması yapılarak, ilk günkü görünüm sağlanabilmektedir. Homojen zemin döşeme özellikleri ve uygulamaları oldukça popüler şekilde uygulanmaktadır. Heterojen  ise belirli katmanlardan oluşması ile bu adı almıştır.  Bu katmanlardan oluşan en önemli katman üst katmandır ve bu katman dayanıklılık oranı yüksektir. Bu katmanı homojen katmandan ayıran en önemli özellik cila gerektirmemesidir. Yoğun trafik uygulanan yerlerde de çok rahatlıkla tercih edilmektedir. Pvc esnek zemin malzemesi ve renk tercihiyle yer kaplama olarak tüketicilerine hizmet vermektedir.  Sıcak kaynak yapılabilmesi ve yapıştırıcı maddenin direkt uygulanabilmesi de, hızlı üretim yapılmasını sağlayan bir diğer faktördür. Günümüzde zemin döşeme denilince akla ilk gelen alandır pvc döşeme. Uygulanma alanı son derece geniş olup, her türlü yere göre esneklik gösteren bir yapısı vardır. Bu uygulama kolaylığı sayesinde bu kadar hızla yayılabilme imkanı bulmuştur. Uygulanılacak olan yerlere alternatif çözümler bulmaktadır zemin döşeme. En yaygın öne çıkan döşeme türü ise mineflo döşemesidir.  Doğal taş görünümünde olan bu döşeme, ortamın havasını değiştirerek, sıcak bir görünüm sağlamaktadır Zemin döşemelerinde kullanılan yapıştırı ve türü çok etkili olup, en iyi kalite seçilmelidir. Çünkü kullanılan bu yapıştırıcı yoğun trafik olan yerlerde dayanıklılık oranını da bir kat daha artırmaktadır. Ayrıca kullanılan yapıştırıcının bir diğer özelliği de suya karşı dayanaklı olmalıdır. Akustik döşeme denilen ise çok katmandan oluşup, esnekliği ve sağlamlığıyla ön plandadır. Hastanelerde de en çok kullanılan döşeme olup, pvc nin antibakteriyel özelliği sayesinde gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir.uygun ölçütlerde ve renklerde yapıldığında ortamın havasını ve zengin görünümünü bir çıta yükseltmektedir. Döşemenin güzel durması zeminin pürüzsüz ve yabancı maddelerden arındırılmış olması önemlidir. Daha sonrasındaki dikkat edilecek husus da malzemenin mekana göre doğru kesim yapılması ve uygun ölçütlerde yerleştirilmesidir. Ortamda oluşan tozları kendi içine çekmesiyle de hemen hemen bütün ortamlarda avantaj sağlamıştır.

 

 

 

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA

HOMOJEN ZEMİN KAPLAMA

HETEROJEN ZEMİN KAPLAMA

YANMAZ HALI

PVC BEEFLOOR

EPOKSİ KAPLAMA

BLOG

İLETİŞİM